112 – KIIRABI, PÄÄSTE, POLITSEI

Eestis on nüüd üks hädaabinumber 112 kiirabi, päästjate ja politsei kutsumiseks.  Kui vajad kiiret abi, helista hädaabinumbril 112 Häirekeskusesse.

Eesti läks Euroopa 112 päeval, 11.02.2015 üle ühele hädaabinumbrile 112. Alates 11. veebruarist saab ühelt hädaabinumbrilt 112 kutsuda kiirabi, päästjaid ja nüüd ka politseid.
 
Üks hädaabinumber 112 muudab abi kutsumise inimesele lihtsamaks – meeles on vaja pidada üht numbrit 112 ning kriitilises olukorras ei kulu aega mõtlemisele, millist abi ja milliselt numbrilt kutsuda.
 

Mõni aeg tagasi leidis aset politseireform. Uue süsteemi kohaselt jagunevad politseijõud kaheks – operatiivüksusteks ning menetlusüksusteks. Operatiivüksuste poole saab pöörduda telefoninumbril 112 ning need üksused on loodud kiirreageerimiseks. Numbrile 112 helistades antakse hädaolukorrast teada antud ajahetkel piirkonda teenindama määratud ekipaažile, kes saab koheselt reageerida. Uue süsteemi eeliseks ongi see, et igas piirkonnas on kogu aeg olemas reageerimisvalmis auto.
Koonga valda teenindavaks uueks piirkonnapolitseinikuks on Rain Reinson, kelle poole saab pöörduda nende muredega, mis ei vaja kohest reageerimist. Rain Reinson on isikuks, kes tööd koordineerib ning erinevates
küsimustes kas otse nõustab või suunab konkreetse menetleja poole. Lisaks toimetab piirkonnas edasi menetlejana ka Aire Lünekund, kelle ülesandeks ongi lahendada juba kinnitatud koosseisudega
episoode. Nii Rain Reinson kui Aire Lünekund töötavad Pärnu-Jaagupis. Koonga noorsooprobleemidega tegeleb Karmen Raud, kelle töökoht asub Audrus.
Kokkuvõtvalt: üldiste probleemide ja probleemide puhul, mille puhul ei ole selge, kelle poole pöörduma peaks, tuleb ühendust võtta Rain Reinsoniga. Juhul kui on selge, et tegemist on noorsoo küsimusega, võib otse pöörduda Karmen Raua poole.

 

Rain Reinson: tel: 6123523         Karmen Raud: tel: 6123510
mobiil: 57880232                       
e-post:See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.    e-post:See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.