Sotsiaalministeerium jagab koos Toidupangaga 2016. aasta sügisel Euroopa enim puudust kannatavate inimeste abifondi ostetud toiduabi. Toiduabi on õigus saada inimestel, kes 2016. aasta augustis ja septembris taotlesid ja said toimetulekutoetust või kellele maksti neil kuudel vajaduspõhist peretoetust.

Eelpool toodust tulenevalt on Teil õigus saada toiduabi, millele palume järele tulla:

Jagamiskuupäev on 28.10.2016 (reede) kell 09.00-13.00-ni.

Toiduabi väljastatakse isikut tõendava dokumendi alusel. Kui Teil puudub võimalus nimetatud päeval kaubale järele tulla, võite volitada enda esindaja toiduabi välja võtma (vorm on lisatud kirjale). Kaup väljastatakse mõlemal juhul isikut tõendava dokumendi alusel.

Oluline:

• Kaubale järgi tulles pidage palun kinni päevast ja osutatud kellaajast.

• Üks komplekt toiduaineid kaalub 16 kg ning sisaldab: tatart, jahu, riisi, rosinaid, rapsiõli, suhkrut, veiselihakonservi, kanalihakonservi, sprotikonservi, purgisuppi, šokolaadi, müslit ja kohvi. Toiduabile järele tulles tuleb kaasa võtta kogu komplekt.

• Ühe toiduabi komplekti kaasavõtmiseks tuleb kindlasti kaasa võtta tugevad kandekotid või kastid!

• Komplektide arv sõltub teie pere/leibkonna liikmete arvust, mille deklareerisite sotsiaaltöötajale siis, kui toetust taotlemas käisite. Kui Teie pere saab enam kui ühe komplekti, palume kaasa võtta vastava arvu kotte. Näide: 5-liikmeline pere, kus kõigile on ette nähtud toiduabi saab viis komplekti toiduabi ehk 5 x 16= 80 kg. Vajalik seega vähemalt 5 x 2 = 10 kotti.

• Kui on mitu komplekti, võib toiduabil mitu korda järel käia. Kui loobute toiduabi saamise võimalusest või ei vaja seda, palun teavitage Toidupanga esindajat või oma sotsiaaltöötajat.

Küsimuste korral võib samuti pöörduda kas sotsiaalnõuniku või toidupanga esindaja poole. Toidupanga ELi toiduabi jagamise koordinaator: Kerttu Olõkainen, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 5687 6263

Lugupidamisega Sotsiaalministeerium

Info sotsiaalnõunik: Eve Lindoja, tel 5650 4561